Dwa nowe projekty


… jeszcze ciepłe 😀

Nakazano mi zrobić dwie nowe stronki, www.praca.org.pl/szkoly oraz www.praca.org.pl/hanza.

Pierwsza jak (chyba) łatwo się domyśleć jest stroną szkół SWEiRP, do tej pory była zintegrowana ze stroną Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy teraz będzie żyła swoim życiem. Druga strona to witryna Spółki prawa handlowego Hanza Sp. z o.o. Jest to firma zajmująca się głównie Archiwizacją dokumentacji zlikwidowanych zakładów pracy.

Obie strony wykonane zostały na moim ulubionym silniku CMS e107 przy użyciu lekko zmodyfikowanego tematu graficznego SuperBlog Wersja 1.0 w obu przypadkach.

Strony nie posiadają swoich specyficznych domen, jednakże jeszcze nie wiadomo czy będą w ogóle zastosowane.

strona-szkol.jpg hanza.jpg
Obie prace idą do portfolio
Advertisements

2 thoughts on “Dwa nowe projekty

 1. Panie Piotrze!
  Chciałbym zbudować stronę również opartą na e107 (zachwyciło mnie świetne zaplecze i dużo wbudowanych funkcji). Jednak nie wiem, czy istnieje wtyczka, umożliwiająca tworzenie i prowadzenie przez użytkowników ich osobistych blogów. Na oficjalnych stronach e107 znalazłem wtyczkę UserJournals, jednak szwankuje przy próbie administracji wtyczką. E107 wersja 0.7.11.
  Czy istnieją jakieś inne wtyczki do tego celu? Niestety słabo znam się na php. Będę wdzięczny za radę.
  P.S. Też pracuję na Ubuntu/Kubuntu 🙂

 2. Witam.
  Zapewne chodzi o przekształcenie (jeśli dobrze zrozumiałem) e107 w coś takiego jak WordPress Multi User… niestety nie orientuję się czy istnieje taka wtyczka ale pomysł ciekawy. Sam ubolewam nad znikomym supportem na e107.org.pl a wersja angielska mnie nie satysfakcjonuje z tego względu, że nie władam tym językiem zbyt dobrze choć jestem zmuszony sobie radzić. Wtyczki UserJournals nie znam i nie testowałem jej. Mimo, że WordPress jest specyficznym systemem i nie każdemu się podoba jednak chyba sprawdziłby się w tej roli najlepiej.

  e107 ma dosyć rozbudowane możliwości jeśli chodzi o udostępnianie praw administracyjnych innym użytkownikom ale nie wiem czy istnieje taka opcja aby udostępniać jakąś administrację systemem użytkownikom jako domyślne. Chyba musiałby Pan to robić ręcznie (w każdym przypadku. Przy większej ilości userów nie sprawdzi się).

  W e107 można tworzyć grupy użytkowników. Jednakże nie da się do danej grupy przypisać praw administracyjnych tylko udostępnić wybranej grupie dostęp do pewnych stref stronki. To jednak chyba nie rozwiąże problemu.

  Z przykrością muszę stwierdzić, że e107 raczej nie nadaje się na bloga MU i chyba trzeba poszukać alternatywy… Polecam skupić się na WordPress MU, będzie chyba jednak najodpowiedniejszy…
  Pozdrawiam.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s